Dodany: 2014-07-03 10:41:38

 

Projekty architektoniczno-konserwatorskieMarzę o kupnie zabytkowego dworku w malowniczej okolicy, najlepiej jak najbliżej natury i otoczonego dużym ogrodem. Niestety, pomijając fakt, że taki luksus słono kosztuje i jest raczej domeną bogaczy, to jeszcze bardzo często wymaga dodatkowych inwestycji.

 

Mam tu na myśli wszelkie prace architektoniczno – konserwatorskie, jakie na przykład ma w ofercie pracownia projektowa toruń. nie jest łatwo przywrócić miniony blask zabytkowej budowli, która czasy świetności ma już dawno za sobą, a działanie na własną rękę kłóci się z obowiązującym prawem i jest nielegalne. Wszelkie takie remonty wymagają zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków, którą musi uzyskać pracownia projektowa toruń, przed rozpoczęciem prac.

 

W sumie to całkiem rozsądne restrykcje, bo gdyby każdy mógł bezkarnie przeprowadzać rozbiórkę starego domu wg własnego uznania, to uległoby zniszczeniu wiele bezcennych zabytków kultury o bogatej historii i fascynujących losach. Dla miłośników historii taka starta byłaby nieodżałowana. Stratą jest także pozwolenie, aby stare budynki popadły w ruinę, dlatego tak ważne są prace architektoniczno – konserwatorskie, które wykonuje pracownia projektowa toruń. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Projekty architektoniczno-konserwatorskie
Nick: