Dodany: 2011-01-13 14:36:31

W starożytnościArchitekt szczecin to specjalista, który zajmuje się w szczególności projektowaniem nowych obiektów. Jednak aby dobrze wykonywać swoją pracę, architekt szczecin musi znać historię architektury oraz rozróżniać poszczególne okresy i style, które je definiują.

 

Właśnie dlatego architekt szczecin, zanim zacznie pracować w zawodzie kończy odpowiednie studia, architekturą oraz historię sztuki. Jednym z najważniejszych i mających największy wpływ na kształt obecnej architektury okresem jest starożytność.  To właśnie wtedy powstały pierwsze zalążki architektury, a starożytne budowle i konstrukcje przetrwały do dziś. Okres starożytności, szczególnie w Grecji i Rzymie, a także Egipcie jest okresem, w którym powstawały pierwsze monumentalne obiekty, jak koloseum, czy piramidy.

 

Głównym celem, który przyświecał starożytnym architektom było przede wszystkim tworzenie obiektów kultu boskiego, czyli obiektów sakralnych. Jednakowoż w tym czasie powstawały także konstrukcje typowo rozrywkowe, jak koloseum, gdzie odbywały się walki gladiatorów i wyścigi rydwanów. Warto wspomnieć także o miejscach użytku publicznego, jak termy, czyli publiczne łaźni lub forum romanum (gr. agora)..

Dodaj nowy komentarz do artykułu W starożytności
Nick: