Dodany: 2011-01-13 14:46:30

W średniowieczuArchitekt szczecin nie tylko posiada wykształcenie kierunkowe, ale również doświadczenie w odróżnianiu poszczególnych cech, charakterystycznych dla danego stylu architektonicznego. Dlatego właśnie, coraz częściej to architekt szczecin proszony jest o konsultacje w przypadku renowacji zabytków lub starych obiektów miejskich.

 

Dzięki szerokiemu spektrum zainteresowań, architekt szczecin bardzo często decyduje się na dodatkowe studia z historii sztuki, aby móc wykonywać takie praca, jak konserwator zabytków.  Często są to obiekty pochodzące z okresu średniowiecza, w którym architektura nie rozwijała się tak prężnie i wielokierunkowo, jak w starożytności. W okresie średniowiecza architektura było podporządkowana Kościołowi i państwu Powstawały obiekty sakralne i bazyliki, często na ruinach starożytnych świątyń pogańskich, a także potężne warownie i zamki obronne.

 

Otoczone fosą i grubymi murami ciągnącymi się wokół podzamcza, czyli terenu, na którym mieszkali poddani. Zamki pełniły rolę obronną, miały być schronieniem dla okolicznej ludności w razie ataku nieprzyjaciela. Były wyposażone w broń oraz spichlerze, w których mieściły się zapasy żywności na ciężkie tygodnie oblężenia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu W średniowieczu
Nick: