Dodany: 2011-01-13 14:51:31

W nowożytnościArchitekt szczecin zajmuje się projektowaniem oraz nadzorowaniem wykonania poszczególnych obiektów. Aby móc pracować samodzielnie, architekt szczecin musi skończyć studia wyższe na kierunku architektura.

 

Oprócz tego, architekt szczecin musi uzyskać akceptację i licencję Stowarzyszenia Architektów Polskich. Aby architekci mogli dziś wykonywać wolny zawód, musiały upłynąć wieki. Od starożytności przez architekturę nowożytną, aż po współczesną. Na architekturę nowożytną składają się architektura renesansu, architektura barokowa , w tym rokoko oraz architektura klasycystyczna. Budynki, które powstawały w okresie renesansu cechują się zwartością planu, prostotą, czytelnością i harmonią.

 

Obiekty te powstawały bardzo szybko, tak jakby ówcześni architekci chcieli nadrobić czas zastoju w tej dziedzinie, który panował w średniowieczu. Architektura nowożytna to przede wszystkim architektura świecka. W tym okresie, znacznie wzrosło zapotrzebowanie na budowle miejskie, powstawały miasta, place, targowiska oraz budynki użytku publicznego. Z czasem bogata architektura barokowa, wyprze typowo obronną i skromną architekturę renesansu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu W nowożytności
Nick: